Člani pevskega zbora Rožmarin in folklorne skupine Sožitje z zborovodjema, harmonikašem, vodjo folklorne skupine in spremljevalci smo se od 19. do 21. junija udeležili festivala Slovenija v Bratislavi.
V četrtek zvečer smo odpotovali proti prestolnici Slovaške in prispeli na cilj v jutranjih urah.
Petek smo posvetili raziskovanju Bratislave. Z vodičem smo si ogledali veličastno katedralo sv. Martina, Bratislavski grad in prehodili zanimivo staro mestno jedro. Popoldne je sledila prijava v naš hotel, večerja in počitek.
Sobota je bila posvečena protokolarnim zadevam in nastopom. Po jutranjem koncertu v bratislavski katedrali je potekal sprejem sodelujočih skupin s podelitvijo festivalskih certifikatov ter izmenjavo priložnostnih daril.
Po kosilu in počitku smo se odpeljali na Bratislavski grad, kjer so se odvijali nastopi. Nastopilo je 23 pevskih zborov in folklornih skupin iz vse Slovenije. Festival se je odvijal pod pokroviteljstvom slovenskega veleposlaništva na Slovaškem.
Najprej smo pevci odpeli svoj program, nato pa smo se predstavili še folkloristi.
Gledalci, med katerimi so bili tudi predstavniki veleposlaništev iz drugih držav, so nas toplo sprejeli, ko smo pokazali, kaj zmoremo, in nas pospremili z veličastnim aplavzom.
Pred odhodom domov smo se v nedeljo dopoldne vkrcali na ladjo in eno uro pluli po mogočni reki Donavi.
Poslovili smo se od Bratislave, kjer smo preživeli tri zelo zanimive in navdihujoče dni.
Tekst in fotografije: Predsednica društva Darja Černac
Več fotografij si oglejte v »fotogaleriji«.

1

2

3

4

5
V mesecu juniju smo organizirali kuharsko delavnico s prvo skupino 9.6. 2026. Naslednji torek, 16.6.2026, pa smo imeli zaključno kuharsko delavnico, pred odhodom na počitnice, za obe skupini skupaj.
Prvič smo pripravili sadno kupo s sladoledom, drugič pa pizzo in tiramisu ter praznovali Petrov rojstni dan. Ob slastni pojedini in pecivu ni manjkalo niti plesa in veliko veselja.
Kuharske pripomočke smo pospravili saj gremo na zaslužene poletne počitnice. Ponovno se dobimo septembra z novimi kuharskimi umetninami na mizi.
Posebna zahvala pomočnici Dini Omic.
Tekst in fotografije: Zdenka Poženel
Več fotografij si oglejte v »fotogaleriji«.

1

2
Danes, 13. junija, smo z Društvom Sožitje obalnih občin nastopili s folklorno skupino na povabilo Makedonskega društva Kočo Racin.
Že pet let uspešno sodelujemo in zelo smo veseli njihovega povabila. Med njimi smo vedno srčno sprejeti, zato se z veseljem udeležujemo njihovih prireditev.
Nastop je potekal v dvorani na Škofijah, kjer smo skupaj preživeli prijeten večer, poln dobre volje, druženja in kulture. Po nastopu je sledila še odlična pogostitev, ki je dodatno obogatila naše srečanje.
Hvaležni smo za prijateljsko sodelovanje in se veselimo prihodnjih skupnih dogodkov.
Tekst in fotografije: Darja Černac
Več fotografij si lahko ogledate v »fotogaleriji«.

1

2

3
Z društvom Sožitje obalnih občin smo izvedli štiridnevni vikend seminar za uporabnike v Prlekiji, v Banovcih. Pot je bila zelo sproščena, sončni žarki pa so nas spremljali na naši poti.
Ogledali smo si številne zanimivosti, med drugim kasaški klub v Ljutomeru ter se povzpeli na Jeruzalem. Obiskali smo tudi VDC Ljutomer, kjer so nam predstavili svoje dejavnosti. Sprehodili smo se po mestnem jedru Ljutomera in izvedeli veliko zanimivega. Po mestu nas je vodila Anja Kutnjak Đurđević.
Izpeljali smo tudi Igre brez meja ter se okrepčali ob peki »pajanega krega«. Zvečer smo si privoščili sprostitev in razvajanje v bazenu.
Naslednji dan smo si ogledali še Rokodelski center DUO v Veržeju ter se odpravili v Ižakovce, kjer smo obiskali Mlin na Muri. Popeljali smo se z brodom in si podrobneje ogledali kotičke Otoka ljubezni.
Tako smo naš štiridnevni seminar zaključili polni vtisov, veselja in lepih spominov, ki nam bodo še dolgo ostali v spominu.
Več fotografij si lahko ogledate v »fotogaleriji«.
Tekst in fotografije: Darja Černac
